KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgträsnitt 16044153
nr 1604 4153
Lars Stenstad
(f. 1921), Sverige
Färgträsnitt, "Den röda porten II". Signerad, numrerad Et -73, daterad Till Harry Martinsons: Dikter om ljus och mörker. Bildmått: 35x44 cm, yttermått inklusive ram: 55x62 cm
Lars Stenstad, svensk målare och grafiker född i Ronneby 1921.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 mars 2024
kl 18:35:13
5/3 21:09:47
Lars Stenstad
Läs mer om Lars Stenstad